Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43

Temat: Jaki polecacie nieoryginalny alarm?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie Jaki polecacie nieoryginalny alarm?

    Hejka. Czy ktoś z Was montował nieoryginalny alarm do swojej 166? Niestety nie posiadam fabrycznego alarmu a chcialbym zalozyc osobny alarm ze sterowaniem z osobnego pilota. Dodam ze centralny z kluczyka tez nie dziala poniewaz mam uszkodzona plytke w kluczyku:/ Czy bedzie jakis problem przy montażu jakiegos standardowego alarmu? Gdzie ewentualnie szukać sterownika zamka centralnego.

  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    Co prawda do Alfy nie montowałem ale miałem taki myk zrobiony w puncie II połamała mi sie cala obudowa kluczyka i zacinała się stacyjka:/ Więc wymieniłem na tą z grande punto i pojechałem do kolegi który zamontował mi centralkę z drugim pilotem cała zabawa zajęła mu około 2 godzin ale zrobił mi wszystko na zicher, nawet miałem otwierana klapę z pilota więc napewno nie będzie problemu z alfa.. tylko radzę żeby oddać autko do elektryka bo można coś namieszać zwłaszcza jak już była jakaś centralka i trzeba ja skasować i wrzucić nową..
    Ja troszkę zrobiłem błąd bo kupiłem pierwsze lepsze piloty w kształcie scyzoryka;/ i kształt płytki w srodku był inny i musiałem nosić dwa kluczyki bo nie mogłem przełożyć płytki do orginalnego pilota z GP a przeprogramować też niby się nie da bo inne częstotliwości..

  3. #3
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,612

    Domyślnie

    U mnie poprzedni wlasciciel zgubil nadajnik z kluczykow (...) czyli nie mam z pilota a alarm jest na pewno bo dodatkowy kluczyk do wylanczania w bagazniku mam. I tez mam (mialem) ambicje to uruchomic. W tym celu dokladnie rozeznalem temat wpadajac na podobny pomysl jak zulek. Okazuje sie ze gra nie jest warta swieczki. Trzeba kupic centralke z kluczykami, stacyjka i zamkami (uzywka). wybebeszyc to wszystko i podlaczyc drugie. Myslalem ze ogranicze sie do centralki z kluczykami i przeszczepie imo z grotem (moze dalbym rade). Ale.... koszty calej zabawy i potworna czasochlonnosc obniza oplacalnosc. W dodatku obdzwaniajac mase serwisow i specjalistow nikt by sie nie podja i napewno nikt nie zagwarantuje tego ze to bedzie dzialac. Nikt nie wie czy nie bedzie potrzeba tez wymienic z "tamtego" auta kompa i nie wiadomo co jeszcze. Czyli sprawa patowa. Przeszczep moze w ogole nie zadzialac.
    A kupno zamka zdalnego to koszt 100zl.... +montaz. W tej cenie to nawet nie oplaca sie po allegro dzwonic za tamtymi bebechami. Ja alarmu nie potrzebuje. To nie passat albo a4 ze kradna na potenge a w dodatku auto strzezone w pracy i w domu. Pomijajac ze alrm zlodziejowi i tak specjalnie nie utrodni ale ja juz bardzo chcesz to po prostu dokladasz 50-100zl i masz kompletny alarm. Zaden, nawet najprostrzy przeszczep po prostu sie nie oplaca.
    Aha mozna oczywiscie zamowic kluczyk w aso (tylko). Koszt astronomiczny ~1200zl.
    A ktory alarm?
    Dwa lata temu za dlug wdziecznosci mialem w Bravo montaz alarmu gratis. Musialem kupic tylko zestaw. Wiec koszty mnie nie ograniczaly Doradzalem sie i pytalem co wybrac to nie ma znaczenia. Kwestia tylko ile zabezpieczen chcesz miec. Od ruchowych po gps

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar zulek1986
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Bystrzyca Kłodzka, Londyn
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 2004r oraz Volvo S90 2017
    Postów
    327

    Domyślnie

    to prawda że koszty są większe w tym przypadku co ja robiłem.. Ale nie miałem wyjścia bo moja stacyjka się blokowała i nie mogłem kluczyka przekręcić (ponoć przypadłość fiatów z tymi starymi grotami) A sterownik tak jak kolega marek napisał centralkę można kupić za grosze lub za większa kasę wszystko zależy jak mocno ma być zaawansowana

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar blandor
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Kąty Wrocławskie
    Auto
    BYŁA ALFA ROMEO 147 2.0 TS 2002r JEST TOLEDO 2 2.3 v5
    Postów
    483

    Domyślnie

    ja chce po prostu wstawic osobną centralke i osobno piloty, tylko zadałem pytanie jaka byłaby najlepsza. Zastanawiam sie jakim impulsem sterowane są zamki czy + albo -. Mysle ze podlaczenie osobnego sterownika alarmu nie bedzie az takim problemem.

  6. #6
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,612

    Domyślnie

    Właśnie kupiłem zestaw i zamontowałem. Przeszczep się udał i mam ładny scyzoryk ze sterowaniem klapą i zamkami. Do tego scyzoryk ma bardzo ładne logo alfa romeo. Przez co kluczyk prezentuje się jak fabryczny. Koszt zabawy śmieszny. Jak będzie zainteresowanie to mogę umieścić manual. Pozdrawiam!

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar arturw22
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    G�ogow, Legnica, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 1,9JTD 8V
    Postów
    39

    Domyślnie

    Ja jestem zainteresowany Ile Cie to kosztowało??
    Ostatnio edytowane przez arturw22 ; 31-07-2011 o 11:16

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    ja mam alarm nieorginalny podpięty pod centralkę seryjną auta, alarm działa z oryginalnych kluczy
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    Też chętnie zobaczę jak to wygląda Bo u mnie nie działa centralka, a zamontował bym sobie jakiś ..

  10. #10
    Super Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,612

    Domyślnie

    Koszt? Tyle co za centralkę ze scyzorykami. U mnie z przesyłką było to 90zł i żadnych innych kosztów. Ja niestety nie miałem żadnego sprawnego pilota. Pozostawało tylko ASO i tu wiemy ile ta imprezka kosztuje.... Nie ma znaczenia jaki wybierzecie moduł i scyzoryk. Tylko scyzoryk bo można groty przekładać. Wykorzystujemy swoje bo wiadomo że nawet o grot do 166 ciężko. Ja wybrałem "ten" a nie iny bo mają profesjonalnie wyglądające logo i tanio. Nie będę podawał nazwy żeby nie robić reklamy. Jak ktoś chce to na PW. Zdjęcia z tym jak to wygląda i jak to sobie zamontować krok po kroku podam za dzień dwa. Piszę manuala. Dam znać.
    Tak to wygląda:



    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 31-07-2011 o 18:39

Podobne wątki

  1. Jaki alarm wybrać?
    Utworzone przez alfolaik w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 06:15
  2. GPS - do 200 zł jaki polecacie
    Utworzone przez Grand231 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 30-07-2013, 11:51
  3. Jaki alarm do AR 156
    Utworzone przez Kimod w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-04-2010, 17:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory