Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Temat: 1.9JTD Łep mi spuchł...paliwo ze Statolil

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Słupsk,Wrzeście
    Auto
    156 2,4 JTD 136KM, AR159 SW 1,9 JTDm 150KM był DRIWTOWÓZ 1,6 GSI
    Postów
    458

    Domyślnie

    Paliwa ze stacji Statoil też nie mają dobrej opini w moim mieście< nadają sie do motoru babci statoil Leje paliwa lotos i dodatek diesel skyyd i jest OK.

  2. #12
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    11 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    159SW 2009 2.0 JTDM
    Postów
    755

    Domyślnie

    Od kilku lat tankuje na statoil zarówno PB jak ON i nigdy nie miałem problemu z paliwem
    Pozdrawiam
    Michał (p.maiki)
    Było 146 1.4 TS 97r 2006-2008, 147 1.6 TS 02r 2008-2009, 156SW fl 1.9 JTDM 2003r 2009-2014

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,598

    Domyślnie

    Kolego może padać ci czujnik położenia kątowego wału korbowego. Inna przyczyną niedomknięty EGR. To paliwo Gold ma pewne własciwości myjace - może masz zabrudzony regulator ciśnienia paliwa ten na pompie
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #14
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar komandos65
    Dołączył
    01 2008
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    AR 155 2,5 TD VM31B Sportiva 1997 r. 125 KM/300 NM (Blu Armonico Metallic)
    Postów
    138

    Domyślnie Nie należy wszystkich równać.

    Zawsze tankuję na Statoil i nie miałem dotąd żadnych problemów. Myślę, że przyczyn musisz poszukać na OBD.
    https://www.przewodnikprzemysl.pl
    CX 0.29 ... i wszystko jasne!

  5. #15
    jelonek1983
    Gość

    Domyślnie dzięki koledzy za zainteresowanie ;)

    co do różnic między Statoil a Tesco - ja lałem sobie sam, żadnej obsługi na stacji oprócz kasjerki nie było, no i paliwko na litrze kilkanaście groszy droższe...

    macie rację że teksty typu - ułatwia rozruch - to chwyt marketingowy ale sądzę że jednak jest różnica między paliwem ze stacji markowego koncernu niż jakiejś osiedlowej pana Zbycha... co do tego nawet nie mam wątpliwości!

    Rzeczywiście jak się tak nad tym zastanowiłem to wygląda na to że ta ropa ze Statoil była na tyle inna lub jak kto woli lepsza od tego co lałem dotychczas że być może ruszyła jakiś brud i stąd ten problem - muszę zobaczyć do tego EGR!

    ale też sądzę że bez podpięcia pod kompa się nie obejdzie... obawiam się jednak że mogę mieć problem ze znalezieniem odpowiedniego gościa z odpowiednim programem i wiedzą...

    pozdro!

    ---------- Post dodany o godzinie 12:26 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 12:18 ----------

    Cytat Napisał maciek2306-156 Zobacz post
    Wiesz co miałem rok temu podobna sytuacje tzn jeszcze miałem mondeo w dieslu i powiem Ci tez zatankowałem na Statoil to samo paliwo co Ty i miałem podobne zjawisko, a mianowicie rozpedzajac sie do 3.5tys obrotów na kazdym biegu, przy zmianie biegu silnik poprostu gasl w trakcie jazdy:/ Ja wyjezdzilem na spokojnie co miałem w baku zalałem na orlenie i wszystko wrociło do normy.
    Odnośnie odpowietrzenia to jak gosc Ci zmieniał filt paliwa ze sie zapowietrzyl??? Ja jak zmieniam to zawsze filtr paliwa zalewaja do pełna "ropą" przykrecaja i pali na dyk, wiec wnioskuje ze tam gdzie robileś wymiane to jacys laicy straszni:/
    no młode chłopaki tam robią
    ale widziałem że filtr zalewał bo szedł z nim gdzieś na warsztat i wracał z całym ufajdanym w ropie... ten filtr nie był wymieniany lata całe! tak samo jak powietrza! ja jeżdżę od czerwca 2010 i dopiero teraz wymieniłem ale lepiej późno niż później...
    powiem Ci że waham się czy dojeździć to paliwo do końca i spróbować na Vervie - zobaczyć co będzie, czy od razu jechać gdzieś na kompa...

    pozdro!

  6. #16
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    spróbuj dolacz czegos do paliwa (jakis dobry dodatek), ale raczej skłaniałbym sie ku szukaniu ewentualnej usterki w układzie zasilania lub recykulacji spalin (egr) - najlepiej podpiąc pod kompa i sprawdzic parametry oraz błędy. Możesz to sam wykonac jak masz checi i troche motywacji oraz jakis laptopik lub komputer na forum są informacje jak to zrobic i jakim programem.

  7. #17
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    samochody nie lubia zmiany paliwa. ostatnio miałem okazję zalać ojca navarę ON verva. samochód dostał drgawek. po przejechaniu kilometra ustało. wcześniej jeździł na zwykłej On też z orlenu. po takiej akcji (z autem 3 letnim 60tyś. przebiegu) doszedłem do wniosku, że jak juz sie jeździ na jednej waszce to taką należy nadal lać. najlepiej jak z jednej stacji to samo paliwo. alfie leje tylko i wyłącznie ON verve, a na zimę dolewam dodatkowo dodatek STP z antyżelem 17zł. na bak paliwa. śmiga aż miło. nawet po kilku dniach postoju w te duże mrozy mi paliła jak ta lalka. jestemz niej zadowolony. aha. filtr paliwa mam zmieniony kilka mieś temu. co do zalewania to nie trzeba przed montażem go zalewać. wystarczy zamontować na sucho i tak jak już wcześniej pisał kolega wystarczy kilka razy przekręcić kluczyk na zaplon (bez odpalania), uruchamia się pompa paliwa która sama zalewa filtr. jak już słychać że "przestało bąblować powietrze" w filtrze, można odpalać i ma działać.
    Ostatnio edytowane przez 100P ; 06-01-2011 o 12:43
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  8. #18
    Miss Alfaholicy 2011 Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar heliksa
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Warsaw, Poland, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 33 1,7 IE 1994r
    Postów
    20

    Domyślnie

    Paliwo ze Statoil = paliwo z BP = paliwo z Orlenu. Wszyscy oni biorą paliwo z jednego miejsca, z bazy magazynowej w Mościskach. Z tego co mi wiadomo tylko Shell i Łukoil sprowadzają swoje paliwa. Z tymi paliwami typu premium (verva, suprema czy co tam jeszcze mają) robi się podobno tak, że stacje kupują gotową bazę w orlenie i leją do niej swoje siuwaksy polepszające (coś jak xeramic albo stp) wedle swojego przepisu, żeby paliwa miały właśnie te właściwości antykorozyjne, czyszczące itp. Prócz tego, że ropa premium jest wzbogacona siuwaksami, ma jeszcze podwyższoną liczbę cetanową. Dla przykładu zwykły ON na orlenie ma 51-52 cetany, Verva ON ma 55 cetaów. Liczba cetanów niższa niż 40 lub sięgająca 60 może powodować niewłaściwą pracę silnika. Nie wiem jak to jest w przypadku diesli, ale w przypadku paliw Pb 95 i 98 jest tak, że nie każdy samochód może jeździć na 98 - wszysto zależy od tego jakie paliwo zaleca producent auta. Jeżeli 95, to wlanie paliwa 98 zamiast poprawiać osiągi, to je zmniejszy... ale to nie znaczy że to paliwo jest złe, ono po prostu nie jest przystosowane do twojego samochodu. Może z liczbą cetanową jest podobnie. Może twój samochód nie potrzebuje więcej niż 51-52??? A koncerny kładą nacisk na większą sprzedaż paliw premium, bo więcej na tym zarabiają.

    ---------- Post dodany o godzinie 13:30 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 13:18 ----------

    A dodając jeszcze, twój problem przypomina mi bardzo mój problem z sondą lambdą...( w silniku 3.0 24v) Też były podobne objawy i stało się to nagle podczas jazdy. Dodatkowo jeszcze zapalała mi się "marchewka". Jak pojechałam z tym do ASO gość powiedział mi, że to wina paliwa, bo pewnie było w nim za dużo wody i żebym kupiła sobie dodatek wiążący wodę w zbiorniku. Pomogło przez dwa dni, potem problem zaczął się powtarzać i okazało się, że to wcale nie wina paliwa

  9. #19
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    czy ktos może wytłumaczyć jakie to jest ON o specyfikacji EN590 ? bo takowe zaleca instrukcja obslugi. chodzi mi o odpowiednik np. na orlenie
    BEZ SERCA, BYLI BYŚMY JEDYNIE MASZYNAMI..................

  10. #20
    Użytkownik Ogier Avatar lubo89
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 8v 120KM (166KM) 2008r.
    Postów
    173

    Domyślnie

    EN590 jak i również PN-EN590 jest to norma "Paliwa do pojazdów samochodowych. Oleje napędowe. Wymagania i metody badań." i producent zaleca żeby lać paliwa, które spełniają tę normę, a na naszych stacjach paliwa muszą ją spełniać, inaczej nie mogłyby być dopuszczone do sprzedaży.

Podobne wątki

  1. [159] Złe paliwo :(
    Utworzone przez 89ozzy w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 12-03-2013, 22:24
  2. [146] paliwo td ?
    Utworzone przez Voyager_1988 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 22:18
  3. [33] Paliwo do 33 1.7 8V.
    Utworzone przez Spirit w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2008, 15:02
  4. [155] czuć paliwo
    Utworzone przez maxw-ch w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-05-2008, 11:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory