Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Temat: 166 zawieszenie

  1. #11
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    redek83 nie wiem kto jest producentem oryginalnych sprężyn ... ważnym jest że ta firma X dokonała badań nad produktem i jego podziału z uwagi na wage samochodu.

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    oryginały sportowe tzn jakie?
    oryginały sportowe to oryginaly sportowe ... co mam ci powiedzieć ? jedziesz do serwisu idziesz do sklepu i prosisz sprężyny po numerze nadwozia i będziesz miał dwa rodzaje po numerze nadwozia normalne tzw komfortowe i sportowe obniżone i utwardzone i tyle ...

    a z amorów jak mówisz że nie chcesz pakować pieniędzy to kayaba jest ok bo jest sztywna ale też nie ma podziału na ciężkość auta ... dopiero zachs ma dwa rodzaje amorów poz względem wagi do tego modelu ... ale są drogie ... no a najlepiej to blistain lub koni regulowane ... i tyle

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    po co mam zmieniac amorki jak na tescie mam 86% wiec są zdrowe jak ryba a jak depne na do spodu hamulec to auto staje na przednich kołach a tylne w gorze a przy wiekszych predkosciach zero przyczepnosci jedzie jak chce przy czym tesdty wychodzą poprawnie miałem tak z fatem coupe uturbionym amorki były zdrowe sprezyny nie po zmianie na nowe sprezyny samochod stał sie spokojny tylko choddziło mi o to czy nie ma pozniej problemow z montazem kół czy nie ocierają itc ale teraz sie dowiedziałem ze wersja super ma 3 cm nizsze zawieszenie i jest ok ja mam wersje super ale sprezyny chyba od zwykłej serii bo jest wysoko jak w terenowce a poczucia bezpieczenstwa zadnego
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156 Zobacz post
    po co mam zmieniac amorki jak na tescie mam 86% wiec są zdrowe
    nawet jakby były nowe to i tak nie będa dobrze wspólpracowały z twardą sprężyną ... nie beda miały własciwej sily aby powstrzymywać drgania twardszej - bardziej sprężystej spręzyny :-) sory za masło maślane ale nie wiem jak już bardziej łopatologicznie to wytłumaczyć

  4. #14
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie re; 166 sprężyny tył

    Podepnę sie do tematu - własnie jestem na etapie zmiany sprężyn z tyłu. Towar przyjechał - niby dziwnej firmy bo Lesjofiord czy jakos tak ale z tego co czytałem na forach i o tej firmie to zajmują się tematem chyba ponad 100 lat. Postawiłem na doświadczenie firmy. Zobaczymy jak się bedą zachowywały na samochodzie - zdam relacje po załozeniu i jak trochę na nich pojeżdzę.

    Oczywiscie sprężyny odpowiadające seryjnym - zadne obniżane itd

    Marcin

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Chetnie sie dowiem jak sie sprawują.

    A ruszał ktoś temat regeneracji amortyzatorów? Wiem ze jest taki temat ale pytam czy ktos na takich jeździ ?

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    o ciekawy temat zapodałes tez jestem bardzo ciekaw jakie koszty i czy wogole się opyla
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156 Zobacz post
    o ciekawy temat zapodałes tez jestem bardzo ciekaw jakie koszty i czy wogole się opyla
    Ja wywaliłem za kompletne zawieszenie bez sprężyn i bez tuleji belki tylnej około 4300 zł.
    W tym całym ramoncie nabyłem nie orginalne zamienniki:

    - wahaczy przednich,
    - tuleje wahaczy i zwrotnic na tył
    - gumy stabilizatora przód i tył

    Reszta tzn, wahacze górne, amortyzatory, poduszki górne, osłony i odbojniki, łączniki stabilizatorów orginał.
    Ze względu że nie spiszyło mi sie z remontem składałem sobie części po koleji w jednym misiącu kupiłem to w drugim tamto i zauwarzyłem porównując ceny z przed pół roku temu do obecnych moge stwierdzić ze poszły znacznie w góre.
    Dla przykładu powiem że za wahacze przednie górne TRW wybuliłem tylko 129 zł/szt. a obecnie o takiej cenie można pomarzyć.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar redek83
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Raszyn
    Auto
    Inny
    Postów
    945

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156 Zobacz post
    czy wogole się opyla
    Tego jestem pewien bo to podobno koszt 150zl od amorka i można dobrać jakieś "usztywnianie" sprężyn czyli wciskanie w sprężynę jakichś gum ale to mi zalatuje szamańskimi metodami do których chyba się nie przekonam. Tylko że cena kusi...

    Mam od kilku dni taka dziwną przypadłość jeśli chodzi o zawieszenie. Mianowicie po ruszaniu zwłaszcza na pierwszych 3 biegach prawe koło wydaje strasznie denerwujące odgłosy takiego hmm buczenia czy pierdzenia i nie ma na to wpływu pedał gazu tylko ewidentnie koło. Myślałem że to wina opon, kiepskie już były i sadziłem że się koło ślizga jakby zrywało przyczepność ale zmieniłem na zimówki i jest to samo. Zwłaszcza jak jest mokro. Dziś dużo jeździłem i strasznie mnie to wkur... Czy to możliwe że jest za mały docisk koła do podłoża? Bo drgania się rozchodzą na całe auto. Albo jakaś poduszka ? HELP :/

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Dolny śląsk
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99r
    Postów
    60

    Domyślnie

    Hej, ja mam swoją alfe na czerwonych eibachach ( taką już kupilem ). Auto prowadzi się bardzo dobrze, nie ma aż takiej tragedii na polskich dziurach, trochę komfortu zostalo zachowane. Duży minus to auto jest trochę za nisko, tak jak ktoś wcześniej pisal trzeba uwazać bo czesto mozna otrzeć osloną silnika nie mowiąc o krawężnikach przy parkowaniu. Ale można się przyzwyczaić no i autko bardzo bardzo fajnie wygląda Z drugiej strony chcialbym się przjechać alfą na normalnym zawieszeniu, jestem ciekaw jaka jest róznica.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał redek83 Zobacz post
    Czy to możliwe że jest za mały docisk koła do podłoża? Bo drgania się rozchodzą na całe auto. Albo jakaś poduszka ? HELP :/
    Jest to możliwe ale tylko wtedy kiedy amortyzatory są już naprawde bardzo słabe, mówie tu o 25-35% na przodzie.
    Jesteś pewny że to nic od silnika ? Masz JTD a takie drgania zalatuja mi dwumasą :/
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. [Giulietta] Zawieszenie tył
    Utworzone przez danjel0 w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 31-01-2015, 19:26
  2. Zawieszenie od GTA w 1.9.JTD
    Utworzone przez Bryl@nt w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 21:41
  3. Zawieszenie tył
    Utworzone przez petro_m w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2011, 10:01
  4. Zawieszenie
    Utworzone przez grzesieks8 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-03-2011, 09:57
  5. Zawieszenie
    Utworzone przez pawlitoooo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 19:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory