Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Temat: Gotowanie sie płynu chłodniczego

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alcapone154
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Nad Krakowem
    Auto
    159 2.0 / ex147
    Postów
    592

    Domyślnie

    [QUOTE=Staruszek;2344555] przez doslownie ułamek sekundy spadło na 70 stopni z 90 i potem było wszystko okej./QUOTE]

    To by wskazywalo na to ze czujnik jest walniety ale wtedy by sie woda nie gotowala. Moze Termostat walniety I sie przycina?

    Rozrzad byl kiedy wymieniany?

    Gesendet von meinem Redmi Note 9 Pro mit Tapatalk

  2. #12
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Sprawdz czy aby na pewno 2 biegi wentylatora dzialaja

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    Najprostsze i najpewniejsze sprawdzenie, to rozgrzanie silnika i słuchanie, czy włącza się wentylator - najpierw powinien się włączyć 1 bieg, a następnie 2 - będzie to bardzo wyraźnie słychać, bo przy tej temperaturze na zewnątrz, przy zamkniętej masce, 1 bieg nie schłodzi silnika i powinien się włączyć 2 - to, że wskaźnik na chwilę opadł, nie musi świadczyć o niczym innym, jak otwarcie termostatu i uruchomienie dużego obiegu - przy okazji rozgrzewania silnika, możesz sprawdzić działanie termostatu - na początku wąż do chłodnicy powienien być zimny, a dopiero po rozgrzaniu silnika, powinien się zrobić ciepły, to świadczy o otwarciu termostatu i uruchomieniu dużego obiegu, tak więc jeśli np. wąż od początku będzie się rozgrzewał, to świadczy o tym, że termostat jest na stałe otwarty, jeśli natomiast wąź i chłodnica, pomimo rozgrzania silnika, będą zimne, to znaczy, że termostat się nie otwiera, ale to raczej mało prawdopodobne.

    P. S.
    Przy rozgrzewaniu silnika wyłącz klimę.
    Ostatnio edytowane przez yaniq ; 07-06-2023 o 17:07

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    41

    Domyślnie

    Sprawdze w weekend ten wentylator i przy okazji termostat. Dzieki za wypowiedzi Wasze

    - - - Updated - - -

    Panowie jeszcze pytanko, czy do wykrecenia termostatu bo sprawdził bym go w domu w wodzie, trzeba zlewać płyn? I co do tego wentylatora, słyszałem ze da sie klimatyzacja sprawdzic ten drugi obieg to prawda?

  5. #15
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Co do sprawdzenia 2 biegu przez klimę to nie wiem za odpalenie wentylatora odpowiada chyba czujnik w klimatyzacji. A tu chodzi o sprawdzenie modułu wentylatora czy działa na 2 biegach

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar yaniq
    Dołączył
    08 2021
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTS
    Postów
    713

    Domyślnie

    A, w jakim celu chcesz go sprawdzać przez klimatyzację - Ty musisz sprawdzić czy jest on uruchamiany poprzez wskazania czujnika temperatury cieczy chłodzącej, po za tym, w jakim celu chcesz wyjmować termostat - chcesz sobie skomplikować diagnostykę i dodać pracy?

    Sprawdź umiejscowienie termostatu i na czym polega jego demontaż, czyli rozszczelnienie obiegu cieczy chłodzącej - cała ciecz, która jest powyżej dolnej linii przewodu, który musisz zdemontować, musi być albo odessana, albo Ci wycieknie.

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    41

    Domyślnie

    Pany nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym grzaniem. Spytam. Przy włączeniu klimy cos takiego sie dzieje przy odpuszczeniu gazu. Załączam filmik.

    https://www.youtube.com/watch?v=s9z95Pq9IRA

    Czy to moze być tego winna? Jak myślicie i w ogóle strasznie dziwny dzwiek Klima jako tako chłodzi. Tylko tak przy klimatyzacji włączonej klimatyzacji słychać.

    - - - Updated - - -

    Pany nie wiem czy to może mieć jakiś związek z tym grzaniem. Spytam. Przy włączeniu klimy cos takiego sie dzieje przy odpuszczeniu gazu. Załączam filmik.

    https://www.youtube.com/watch?v=s9z95Pq9IRA

    Czy to moze być tego winna? Jak myślicie i w ogóle strasznie dziwny dzwiek Klima jako tako chłodzi. Tylko tak przy klimatyzacji włączonej klimatyzacji słychać.

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    41

    Domyślnie

    Dzisaj znowu jechałem i podcza jazdy wzrosła temperatura na wskazniku. Zatrzymałem sie i widziałem jak płyn w zbiorniku sie podnosi. Kolega mowi ze to termostat, bo odpalil nawiew na ciepłe włączył i temperatura niby spadła. Co ma termostat do nawiewu bo nie czaje?

  9. #19
    ZBANOWANY Znawca
    Dołączył
    10 2018
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    A.R 159 Ti 2.0 16V 2010r
    Postów
    1,046

    Domyślnie

    Ma bardzo dużo. Jeśli przy wysokiej temp. Otworzysz nadmuch ciepłego powietrza na max to temperatura spadnie. To tak jakbyś w upalny dzień ubrał kurtkę puchową i wyszedl na slonce zacząłbyś się gotować jak byś ja ściągnął zrobiłoby ci się chłodnie tak samo z temp. W samochodzie. Pewnie termostat do wywalenia.

    Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2022
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 jtdm 2005r.
    Postów
    41

    Domyślnie

    Właśnie ziomek obstawia ze termostat, ale dzisiaj sprawdzałem jak kolega wyżej pisał. Z raba odpaliłem złapałem za rure od chlodnicy i byla zimna. Wiec? Ja juz nie wiem sam. Az taka duza role odgrywa ten termostat?

Podobne wątki

  1. [159] Wyciek płynu chłodniczego
    Utworzone przez 159156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-10-2018, 15:18
  2. Wymiana płynu chłodniczego
    Utworzone przez prysznic13 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-01-2018, 10:51
  3. [Brera] Wysoki stan płynu w zbiorniczku wyrównawczym płynu chłodniczego.
    Utworzone przez zuch10 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 03-01-2016, 20:49
  4. [159] EGR OFF a temperatura płynu chłodniczego
    Utworzone przez zloty35 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 18:32
  5. [155] Ubywa płynu chłodniczego
    Utworzone przez Masta w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 22:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory